Strona główna / EKO zabiegi na twarz / Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych naturalnych zabiegów, który pozwala na zahamowanie lub nawet odwrócenie niekorzystnych zmian w skórze. Metoda ta polega na podskórnym wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsce docelowe substancji leczniczych dobranych odpowiednio do konkretnego problemu skóry. Ostrzykiwanie cienkoigłowe znane jest od ponad 50 lat. Na początku było wykorzystywane do leczenia migreny oraz przewlekłych zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych.
Wśród zabiegów medycyny estetycznej mezoterapia twarzy cieszy się dużą popularnością chociaż równie dobrze sprawdzi się na szyji oraz dekolcie. Zabieg mezoterapii pod oczy polecany jest w przypadku występowania zmarszczek mimicznych.

Koktajle Cytocare do mezoterapii igłowej w gabinecie kosmetycznym Eco Beauty Salon Warszawa Wola

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

W celu zredukowania odczuć bólowych w naszym gabinecie kosmetycznym przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek leku lub substancji odżywczych podskórnie lub śródskórnie. Substancje te podawane są bezpośrednio do wskazanych miejsc, a ich dostarczanie odbywa się przy użyciu strzykawki i cienkiej igły. Zabieg ten wspomaga procesy regeneracyjne, pobudza mikrokrążenie oraz metabolizm komórek. Poprzez stymulację naturalnych procesów produkcji tkanek podporowych: kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, następuje poprawa stanu skóry. Podczas zabiegu wykorzystujemy ekskluzywne koktajle RevitaCare CytoCare oraz Seventy Hyal. Mezoterpia igłowa cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Efekty mezoterapii igłowej:

1. Natychmiastowe efekty: wzrost jędrności, elastyczności, nawilżenia oraz rozświetlenie skóry.

2. Długotrwałe efekty: redukcja zmarszczek, ujędrniona i gładka skóra, zmniejszenie przebarwień.

Już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej pacjenci zauważają poprawę stanu skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek. Jednakże najlepsze i długotrwałe efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów. Ilość zabiegów w serii ustalana jest indywidualnie z Kosmetologiem podczas konsultacji.

Mezoterapia igłowa głęboka – Seventy Hyal 2000

Seventy Hyal to certyfikowany produkt zawierający kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej 2000kDa. Wysoka masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego umożliwia odtworzenie struktury skóry podobną do tej z okresu lat młodzieńczych.

Działanie:

wygładzenie zmarszczek,

głębokie nawilżenie skóry,

odzyskanie jędrności i gęstości skóry,

rewitalizacja skóry,

aktywacja naturalnych mechanizmów autonaprawczych, kontrola metabolizmu,

oddziaływanie na strukturalne i funkcjonalne elementy skóry.

Mezoterapia igłowa głęboka Seventy Hyal w salonie urody Eco Beauty Salon Warszawa Wola

Mezoterapia igłowa okolic oka – Venome Eyebag

Obrzęki zlokalizowane w okolicy oczu wymagają odpowiednio dobranych składników do ich całkowitej eliminacji. Venome Eyebag posiada unikalny skład, dzięki czemu zastoje wodne występujące w strefie doliny łez są zminimalizowane.

Stymulujemy mikrokrążenie w tkankach, likwidując uporczywe obrzęki spowodowane nagromadzeniem się płynów w przestrzeniach międzykomórkowych. Dzięki zawartości koenzymu Q10 w ampułce dbamy o prawidłową stymulację przemian energetycznych w tkankach, odpowiednio je dotleniając, co wpływa na częściową eliminację lub zahamowanie postępujących procesów starzenia.

Efekty:

redukcja obrzeków w okolicy oka,

redukcja zmarszczek,

rozświetlenie,

dotlenienie,

nawilżenie.

Mezoterapia igłowa okolic oka Venome Eyebag w salonie urody Eco Beauty Salon Warszawa Wola

Koktajle RevitaCare CytoCare

W naszym salonie kosmetycznym stosujemy ekskluzywne koktajle do mezoterapii CytoCare® 502/516/532 francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry.

CytoCare® składa się z kwasu hialuronowego oraz 55 aktywnych składników w tym witamin, soli nieorganicznych i aminokwasów. Promienna skóra, blask, intensywne nawodnienie i wygładzenie zmarszczek to efekty wynikające z zastosowania RevitaCare CytoCare®. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.

Różne oznaczenia preparatu CytoCare wynikają z innego stężenia kwasu hialuronowego. Dzięki temu Kosmetolog może dobrać odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego w zależności od potrzeb Klienta.

Skład CytoCare 502/516/532: Kwas hialuronowy 2mg / 16mg / 32 mg, witaminy, nieorganicze sole, aminokwasy.

Zalecenia pozabiegowe:

unikanie słońca

stosowanie filtrów UV

nawilżenie skóry

skóra przemęczona

podstawowa pielęgnacja skóry

Wskazania:

zwiotczała skóra

profilaktyka anty-aging - przeciwstarzeniowa i przeciwzmarszczkowa

obrzęki i zasinienia pod oczami

cera szarzejąca i pozbawiona blasku

skóra przemęczona

rozstępy

cellulit

Przeciwwskazania

ciąża i okres karmienia piersią

choroby nowotworowe

alergia na stosowany preparat

cukrzyca

skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstania zwłóknień)

stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

stany zapalne na skórze

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Zabieg stosowany w leczeniu i profilaktyce wypadania włosów.

Jeśli zauważyłaś/zauważyłeś nadmierne wypadanie włosów lub ich osłabienie to zalecamy zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy. Wykonujemy serię zastrzyków w skórę głowy zawierających dedykowany preparat składający się z minerałów, aminokwasów i witamin.

Wskazania do przeprowadzenia Mezoterapii igłowej skóry głowy:

nadmierna utrata włosów,

osłabione włosy,

łysienie.

Efekty zabiegowe:

redukcja drobnych zmarszczek,

stymulacja mieszków włosowych, pobudzenie wzrostów nowych włosów,

zatrzymanie wypadania włosów,

włosy pełne blasku,

wzmocnione włosy,

nawilżenie i odżywienie skóry głowy.

Podczas zabiegu wykorzystujemy ampułkę HairCare.

HairCare jako jeden z nielicznych na rynku estetycznym posiada certyfikat jako wyrób medyczny klasy III do iniekcji skórnej co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i widoczne efekty. Dzięki naturalnym składnikom o bardzo skutecznym stężeniu struktura włosa ulega wyraźnej poprawie, wydzielanie sebum zostaje wyregulowane, cebulki włosa wzmocnione a równowaga biologiczna skóry przywrócona.

Składniki preparatu takie jak: Arginina, glutamina, glicyna i ornityna wzmacniają korzeń włosa powodując bujny wzrost, cysteina i cynk dwa główne składniki keratyny wzmacniają i chronią włókna kapilarne, sprawiają że włosy wyglądają niezwykle pięknie i zdrowo stają się błyszczące. Oprócz poprawy struktury włosa ważny jest jego wzrost, który gwarantują zawarte w HairCare witaminy z grupy B.

Zabieg HairCare zapobiega nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy. Mezoterapia HairCare to gwarancja zdrowych, wzmocnionych i pełnych blasku włosów. Zabieg poleca się nie tylko w celu leczenia problemów związanych z włosami i skórą głowy ale także jako profilaktyka tych dolegliwości.

Przeciwwskazania do mezoterapii głowy:

alergie na stosowany preparat,

ciąża i karmienie piersią,

choroby nowotworowe,

przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

stany ropne i zapalne w miejscu iniekcji.

Jak przygotować się do mezoterapii skóry głowy?

Skóra głowy przed zabiegiem musi być czysta dlatego majlepiej umyć głowę w dniu wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy. Przed zabiegiem mezoterapii (około 2 tygodnie przed) należy odstawić aspirynę.

Przebieg zabiegiem mezoterapii igłowej na skórę głowy:

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na wypadanie włosów. Zabieg polega na podaniu przy użyciu cienkiej igły odpowiednich substancji czynnych z zastosowanego preparatu.. Nakłucia wykonywane są bez znieczulenia ale z reguły są mało bolesne.

Ile zabiegów mezoterapii igłowej na wypadanie włosów należy wykonać?

Dla uzyskania trwałych i najlepszych efektów mezoterapię mikroigłową skóry głowy należy wykonać w seriach zabiegowych od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Z jakimi innymi zabiegami można połączyć mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapię igłową skóry głowy można wykonywać naprzemiennie z Karboksyterapią skóry głowy. Karboksyterapia zapobiega wypadaniu włosów oraz wzmacnia ich cebulki.

Cena mezoterapii igłowej w Eco Beauty Salon Warszawa Wola